Založ si blog

Náhrada individuálnej dopravy hromadnou.

Keď sa pozerám na dopravnú zápchu, vidím, že každý niekoho blokuje, a každý niekomu kradne čas. Všetci vzájomne. Takéto správanie je spoločensky neprijateľné.  Problém vidím v zastaranej a nesprávnej paušálnej cene za používanie cestného priestoru, ktorá nezohľadňuje nič, a spôsobuje plytvanie cestným priestorom. Je potrebná nová celospoločenská dohoda. Nové pravidlá účtovania, založené na rovnováhe ponuky a dopytu. Sledovanie každej jazdy každého auta je dnes už možné a komerčne dostupné pre každého. Na Slovenský trh v poslednom období prišli súkromné firmy, ktoré začali komerčne poskytovať služby zamerané na presné sledovanie pohybu vozidiel v reálnom čase, pre neobmedzený počet vozidiel. Technológia je založená na Globálnom Pozičnom Systéme GPS, využíva tiež vysielanie a prijímanie informácií o pohybe vozidla, a prenos informácií cez internet.    Umožňuje získať plnú históriu pohybu všetkých vozidiel. V každom bode pohybu vieme odčítať aj okamžitú rýchlosť vozidla. Tieto informácie dávajú dokonalý prehľad o využívaní cestného priestoru každým vozidlom a dokonalý podklad pre účtovanie za používanie ciest aj pre pokuty za prekročenie dovolenej rýchlosti alebo rýchle vyhľadanie ukradnutého vozidla. Pri rozumnej celospoločenskej dohode môže dopravný regulačný úrad stanoviť cenník používania najviac zapchatých ulíc, cenu za jednotlivý prejazd ulicou, podľa zaťaženia v časových pásmach, ráno, poobede, v pracovné dni. Každá zapchatá ulica môže byť spoplatnená inou cenou, podľa miery zapchatosti môže jej cenu regulovať úrad. Stavanie ďalších veľkých záchytných parkovísk na okrajoch mesta znamená ďalšie asfaltovanie živej zelenej prírody, a to si naozaj neželá nikto. Zmena individuálnej dopravy za hromadnú dovolí zásadne znížiť počet vozidiel a z ušetrených parkovacích miest sa bude môcť odstrániť asfalt a na tieto miesta sa bude môcť vysadiť živá zeleň.

Venezuela Guaidó

Venezuelská opozícia získala kontrolu nad troma diplomatickými budovami Venezuely v USA

18.03.2019 23:35

Venezuelská opozícia získala kontrolu nad dvoma budovami vo Washingtone, ktoré patria venezuelskému ministerstvu obrany, a konzulátom v New Yorku.

Občianske združenie pre Tadeáša

Občianske združenie pre Tadeáša

18.03.2019 22:52

Občianske združenie Úsmev pre Tadeáš, ktoré pomáha chlapcovi s nevyliečiteľným ochorením.

Mozambik cyklón obete nárast

Cyklón Idai si v Mozambiku mohol vyžiadať až 1000 obetí na životoch

18.03.2019 22:22

Humanitárne organizácie medzitým upozornili, že celkový rozsah škôd spôsobených cyklónom a následnými záplavami nie je zatiaľ možné odhadnúť.

Vladimir Putin

Putin podpísal zákony proti falošným správam a "prejavom neúcty" voči úradom

18.03.2019 21:21

Putin podpísal legislatívu napriek odporúčaniu aktivistov za ľudské práva, ktorí upozornili, že zákony budú zneužívané na zásahy proti slobode prejavu.

norbertsabo

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 527x
Priemerná čítanosť článkov: 527x

Autor blogu

Kategórie

Archív